![Κυθηραϊκή Αδελφότητα kythiraiki-adelfotita-imeres-thalassas2022](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2022/05/kythiraiki-adelfotita-imeres-thalassas2022.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
Η Κυθηραϊκή Αδελφότητα Πειραιώς – Αθηνών θα συμμετέχει και φέτος στις εκδηλώσεις «Ημέρες Θάλασσας 2022» που διοργανώνει ο Δήμος Πειραιά από τις 26 Μαϊου μέχρι τις 5 Ιουνίου.
Την Κυριακή 29 Μαΐου στο πλαίσιο της διοργάνωσης, το χορευτικό συγκρότημα του Συλλόγου θα εμφανιστεί στην Πλατεία Κανάρη στις 8:00 μ.μ. Στην εκδήλωση θα συμμετέχουν συγκροτήματα των τοπικών συλλόγων και σωματείων του Πειραιά όπου θα παρουσιάσουν μουσικοχορευτικά δρώμενα από κάθε γωνιά της χώρας.
Ημέρα: 29 Μαΐου
Ώρα: 20:00
Τοποθεσία: Πλατεία Κανάρη