![nikh-keramews](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2020/10/nikh-keramews.jpg?resize=696%2C348&ssl=1)
Την είδηση κοινοποίησε η ίδια η υπουργός Παιδείας, με ανάρτησή της στον λογαριασμό που διατηρεί στο twitter. Στο ίδιο twit, η Νίκη Κεραμέως αναφέρει ότι θα παραμείνει τόσο εκείνη όσο και ο σύζυγός της -επίσης θετικός στον ιό- σε απομόνωση, τηρώντας τα υγειονομικά πρωτόκολλα.
Ο σύζυγός μου εμφάνισε συμπτώματα #covid19 και ελεγχθήκαμε και οι δύο. Τα αποτελέσματα και των δύο βγήκαν θετικά. Δεν έχω εμφανίσει καθόλου συμπτώματα και θα παραμείνω σε απομόνωση σύμφωνα με τις οδηγίες των ειδικών. #ΜένουμεΑσφαλείς
— Niki Kerameus (@nkerameus) October 27, 2020