![συναυλία, Θηβαίος, Αυλέμονας xristos-thivaios-magepse-avlemona](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/08/xristos-thivaios-avlemonas1.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
Τον Χρήστο Θηβαίο και την μπάντα του, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν ντόπιοι και επισκέπτες του Αυλέμονα, το βράδυ της Δευτέρας, 23/08. Όπως μεταδίδει ο διαδικτυακός ιστότοπος adellinfm -που τελούσε και χορηγός επικοινωνίας της συναυλίας- η προσέλευση του κόσμου ήταν μαζική, με την γλυκιά αύρα της αυγουστιάτικης νύχτας να αναμειγνύεται με το χαρακτηριστικό ηχόχρωμα της φωνής του Θηβαίου, προσφέροντας μια αξέχαστη αισθαντική εμπειρία.
![xristos-thivaios](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/08/xristos-thivaios-avlemonas5.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
Η συναυλία πραγματοποιήθηκε στο Ηλιακό Ρολόι και οργανώθηκε στα πλαίσια του εορτασμού τον 50 χρόνων από την λειτουργία του Κρατικού Αερολιμένα Κυθήρων (1971-2021).
Την εκδήλωση χρηματοδότησε ο Δήμος Κυθήρων και οι ιδιώτες χορηγοί:Aegean, Drakakis Tours, Panayotis Rent a Car, Εξάντας βιβλιοπωλείο, Cerigo – Σύλλογος Ιδιοκτητών Τουριστικών Καταλυμάτων, Αραχτοπωλείο.
![xristos-thivaios](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/08/xristos-thivaios-avlemonas7.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)