![αεροδρόμιο Κυθήρων, χρυσό ιωβηλαίο trexei-epetaiako-fly-in-aopa-hellas](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/08/aerodromio-epeteiako-fly-in-scaled.jpg?resize=696%2C392&ssl=1)
Μέχρι και την Πέμπτη, 2 Σεπτεμβρίου, θα διαρκέσει το επετειακό Fly In της A O P A Hellas για τα 50 χρόνια λειτουργίας του Κρατικού Αερολιμένα Κυθήρων.
Το Σάββατο, 28/08, έλαβε χώρα δείπνο στην ταβέρνα «Πλάτανος» στον Μυλοπόταμο, ανάμεσα στα μέλη της A O P A Hellas και προσωπικού του αεροδρομίου, ενώ την Κυριακή, 29/08, 9 κάτοικοι ή επισκέπτες του νησιού, είχαν την ευκαιρία να πραγματοποιήσουν πτήση εθισμού, κάνοντας τον γύρο του νησιού, προσκεκλημένοι στο ασφαλές αεροπλάνο του μέλους της A O P A Hellas, κου Κωνσταντίνου Καπάκα.