![εμβολιαστική πλατφόρμα emvoliastiki-platforma](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/04/emvoliastiki-platforma.png?resize=696%2C365&ssl=1)
Σε Δελτίο Τύπου που κυκλοφόρησε, ο Δήμος Κυθήρων γνωστοποιεί την διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής συμμετοχής για τον εμβολιασμό κατά της νόσου covid-19 και την καταληκτική ημερομηνία υποβολής συμμετοχών, μετά την οποία θα κλείσει η πλατφόρμα.
Ακολουθεί το Δελτίο Τύπου.
Μετά από ενημέρωση από τη Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας και τον ΕΟΔΥ, ανακοινώνεται ότι στόχος είναι να ολοκληρωθεί η διαδικασία εμβολιασμού των κατοίκων των Κυθήρων ηλικίας 18 ετών και άνω, εντός του μηνός Μαΐου.
Για να επιτευχθεί αυτός ο στόχος, καλούνται όσοι κάτοικοι επιθυμούν να εμβολιαστούν, να το δηλώσουν στη σχετική ηλεκτρονική πλατφόρμα του Νοσοκομείου Κυθήρων το αργότερο μέχρι τη Μεγάλη Παρασκευή (30/4) και ώρα 12η μεσημβρινή. Η ημερομηνία είναι καταληκτική και μετά την παρέλευσή της η πλατφόρμα θα κλείσει.
Υπενθυμίζουμε ότι η δήλωση όσων επιθυμούν να εμβολιαστούν πραγματοποιείται μόνο ηλεκτρονικά στην εξής πλατφόρμα: