![281744962_2230505850440126_4472302376074176042_n](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2022/05/281744962_2230505850440126_4472302376074176042_n.jpg?resize=696%2C465&ssl=1)
Επίσημη επίσκεψη στα Κύθηρα πραγματοποίησε ο Πρέσβυς της Αυστραλίας Arthur Spyrou στα Κύθηρα, τον οποίο υποδέχθηκε σήμερα 28 Μαΐου στο Δημαρχείο Κυθήρων ο Δήμαρχος Κυθήρων και εκπρόσωποι της Δημοτικής Αρχής.
Όπως μετέδωσε νωρίτερα το Photo Cerigo, o Πρέσβυς υπέγραψε μνημόνιο συνεργασίας μεταξύ του Δήμου Κυθήρων, της επιτροπής Εγχωρίου Περιουσίας, του ΚΙΠΑ και του MedINA για το μέλλον της Αειφόρου Τουριστικής Ανάπτυξης των Κυθήρων.
Σημείωνεται ότι ο Αυστραλός Πρέσβυς βρίσκεται στα Κύθηρα με την ευκαιρία της παρουσίασης των σχεδίων του έργου του Μουσείου Μετανάστευσης, το οποίο θα γίνει στην Αγία Πελαγία των Κυθήρων.
Περισσότερα σε νεότερο άρθρο.