![enosi2](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2023/05/enosi2.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
O Δήμος Κυθήρων διοργάνωσε τις εορταστικές εκδηλώσεις για την 159η επέτειο της Ένωσης των Επτανήσων με την Ελλάδα το Σάββατο, 13 Μαΐου στην πλατεία Στάη στη Χώρα Κυθήρων.
Ο Κυθηραϊκός Συνδέσμος Αθηνών συμμετείχε στους εορτασμούς με κατάθεση στεφάνου, εκ μέρους της Επτανησιακής Συνομοσπονδίας, από το μέλος Δ.Σ κ. Γιάννη Σάμιο και με το χορευτικό του τμήμα , το οποίο ενθουσίασε με την εμφάνιση του.