![δημοτικό φεστιβάλ, δήμος Κυθήρων banda-polemikou-naftikou](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/09/banda-polemikou-naftikou3.jpg?resize=696%2C462&ssl=1)
Με δύο εκδηλώσεις, πρόκειται να τιμήσει το Δημοτικό Φεστιβάλ του Δήμου Κυθήρων, «Ταξίδι στα Κύθηρα 2021», η Μπάντα του Πολεμικού Ναυτικού. Σε αυτές, περιλαμβάνεται συναυλία στο Καψάλι, την Παρασκευή, 24 Σεπτεμβρίου, στις 21:00 και δημόσια επίδειξη (street demonstration) στην Αγία Πελαγία, το Σάββατο, 25 Σεπτεμβρίου, στις 21:00.
Στις εκδηλώσεις, θα εφαρμοστούν τα υγειονομικά πρωτόκολλα αποφυγής διάδοσης του κορονοϊού.