![Ευστράτιος Χαρχαλάκης charchalakis](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2020/11/charchalakis-1.jpg?resize=696%2C450&ssl=1)
Με ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό, ο δήμαρχος Κυθήρων Ευστ. Χαρχαλάκης απαντά σε όσους αντιτίθενται στο νέο λογότυπο του Δήμου Κυθήρων, αναφέροντας πως όταν έγινε διαβούλευση για το θέμα, δεν συμμετείχαν σε αυτή. Ακολουθεί η δήλωσή του:
«Το 2018 έγινε ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ για το νέο λογότυπο. Που παρατάθηκε για αρκετούς μήνες. Πόσοι συμμετείχαν άραγε; συμμετείχαν όσοι σήμερα φωνάζουν; Όχι! Η μέθοδος εξάλλου είναι γνωστή: δεν συμμετέχουμε στη δημόσια διαβούλευση για να φωνάζουμε εκ του ασφαλούς μετά και να μας φταινε όλα!»
Παρακάτω το κείμενο της διαβούλευσης που κοινοποίησε ο δήμαρχος.