![Ορχιδέα, Σταυρούλα Φατσέα, βιβλίο orxidea-stavroula-fatsea](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/03/orxidea-stavroula-fatsea.jpg?resize=696%2C542&ssl=1)
Ο Κυθηραϊκός Σύνδεσμος – Μορφωτικό Κέντρο Κυθήρων ευχαριστεί την Διευθύντρια του Γυμνασίου Κυθήρων κυρία Σταυρούλα Φατσέα την δωρεά 15 βιβλίων της με θέμα : «Ορχιδέες των Κυθήρων, Αλχημείες της Φύσης».
Μέρος αυτών δόθηκαν ως ενθύμιο στο festival της Giostra di Zante τον Μάιο του 2024.
Η συνεργασία μεταξύ του συλλόγου μας και του Γυμνασίου Κυθήρων ισχυροποιεί τους δεσμούς μας με την εκπαιδευτική κοινότητα και καταδεικνύει την σπουδαιότητα ύπαρξης τέτοιων πρωτοβουλιών Κύθηρα 10-7-2024.
Για το Δ.Σ. του Συνδέσμου
Η Πρόεδρος
Μαρία Γεωργιλά Καλοκαιρινού
Η Γενική Γραμματέας
Κική Μαύρου