![Screenshot 2023-10-09 at 10.51.21 AM](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot-2023-10-09-at-10.51.21-AM.png?resize=696%2C331&ssl=1)
Ιστορική νίκη για τον Δήμαρχο Κυθήρων Ευστράτιο Χαρχαλάκη και την παράταξή του επεφύλαξε η εκλογική αναμέτρηση της 8ης Οκτωβρίου 2023 με ποσοστό 44.50% και 1031 ψήφους σε σύνολο 2379 ψηφισάντων.
Όσον αφορά τους άλλους δύο διεκδικητές των εκλογών, ποσοστό 34,53% συγκέντρωσε ο Ζαχαρίας Σουρής με την παράταξη ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, και 20,98% ο Ανάργυρος Σοφίος με τα ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΥΘΗΡΑ.
Δείτε παρακάτω τους πίνακες ανά Δημοτική Ενότητα.