![Σεραφείμ Κυθήρων, κορονοϊός serafim-kythiron](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2020/12/serafeim-kythiron.png?resize=696%2C488&ssl=1)
Ανακοινώνεται μία αλλαγή στο Πρόγραμμα του Σεβ/του Μητροπολίτη μας. Αύριο ο Σεβ/τος Μητροπολίτης μας θα λειτουργήσει στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Εσταυρωμένου Χριστού Χώρας αντί για την Ιλαριώτισσα Ποταμού.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΙΕΡΟΚΗΡΥΚΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗΣ ΔΙΑΚΟΝΙΑΣ
ΣΕΒ. ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΚΥΘΗΡΩΝ & ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΩΝ κ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ
Σάββατον, 24 Δεκεμβρίου 2022, Θεία Λειτουργία τῆς παραμονῆς τῶν Χριστουγέννων εἰς τόν Ἱερόν Ναόν Ὁσίας Πελαγίας Ἁγίας Πελαγίας. Ἑσπέρας ὥρα 5 μ.μ., Ἀκολουθία Μεγάλου Ἑσπερινοῦ ἑορτῆς Χριστουγέννων εἰς τόν σπηλαιώδη Ἱερόν Ναόν Παναγίας Μητάτων.
Κυριακή, 25 Δεκεμβρίου 2022, ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ὥρα 6 π.μ. Ἀκολουθία Λιτῆς, Ὄρθρου καί Θείας Λειτουργίας εἰς τόν Ἱερόν Μητροπολιτικόν Ναόν Ἐσταυρωμένου Χριστοῦ Χώρας – Κυθήρων.
Δευτέρα, 26 Δεκεμβρίου 2022, Θεία Λειτουργία εἰς τήν Ἱεράν Μονήν Παναγίας Μυρτιδιωτίσσης Κυθήρων.
Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως