![Μανόλης Περράκης manolis-perrakis](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2022/02/manolis-perrakis.jpg?resize=696%2C464&ssl=1)
Στη θλίψη βύθισε την κυθηραϊκή κοινωνία η απώλεια του αγαπητού ιατρού Μάνου Περράκη. Ο Μάνος Περράκης είχε διατελέσει για πολλά έτη ιατρός ουρολόγος στο Νοσοκομείο «Ευαγγελισμός». Είχε νυμφευθεί την Πολυτίμη Κασιμάτη με την οποία απέκτησε μία κόρη, την Παναγιώτα – Εβίτα. Επισκεπτόταν τα Κύθηρα σε κάθε ευκαιρία, παραθέριζε με την οικογένεια στο αγαπημένο χωριό τον Δρυμώνα.
Συλλυπητήρια στους συγγενείς και τους οικείους του.