![Γιώργος Πατούλης giorgos-patoulis](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2020/11/patoulis-apovlita-scaled.jpg?resize=696%2C472&ssl=1)
Θετικός στον κορονοϊό γνωστοποίησε ότι είναι ο περιφερειάρχης Αττικής, Γιώργος Πατούλης, με ανάρτησή του στο facebook. Αναφέρει ότι υπεβλήθηκε σε έλεγχο αμέσως μετά την ενημέρωση που είχε από αιρετό άρχοντα πως ο τελευταίος είχε συμπτώματα κορονοϊού, με τον οποίο είχε προ ημερών συνάντηση.
Αναλυτικά, έγραψε στην ανάρτησή του ο κ. Πατούλης
«Eνημερώθηκα από Δήμαρχο που συναντήθηκα τις προηγούμενες μέρες, ότι εμφάνισε συμπτώματα #Covid19. Αμέσως υποβλήθηκα σε έλεγχο και το αποτέλεσμα βγήκε θετικό. Θα παραμείνω το επόμενο διάστημα σε απομόνωση, ασκώντας εξ αποστάσεως και με ασφάλεια τα καθήκοντα μου. #Μένουμε_Ασφαλείς», έγραψε στους προσωπικούς του λογαριασμούς στα social media.