![Θεοφάνεια στο Καψάλι 2023](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2023/01/322122872_1213749022553948_1477451308434607177_n.jpg?resize=696%2C392&ssl=1)
Με ιδιαίτερη κατάνυξη εορτάστηκαν και φέτος τα Άγια Θεοφάνεια στο νησί των Κυθήρων. Στο Καψάλι βρέθηκαν ο Δήμαρχος Κυθήρων Ευστράτιος Χαρχαλάκης, εκπρόσωποι των αρχών και των σωμάτων ασφαλείας και αρκετοί πολίτες.
Η Αρχιερατική Θεία Λειτουργία των Θεοφανίων τελέστηκε από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Κυθήρων και Αντικυθήρων κ. Σεραφείμ στον ιστορικό Μητροπολιτικό ναό του Εσταυρωμένου και ακολούθησε η ρίψη του Τιμίου Σταυρού στη θάλασσα.
Οι φωτογραφίες είναι από το PHOTO CERIGO.