![Κύθηρα Κύθηρα](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2024/06/chora_kapsali01.jpg?resize=696%2C337&ssl=1)
Ο Δήμαρχος Κυθήρων κ. Ευστράτιος Χαρχαλάκης, προσκαλεί τα τοπικά Μ.Μ.Ε. και όσους πολίτες το επιθυμούν, στην τελετή υπογραφής της σύμβασης κατασκευής του έργου “Αποχέτευση Νοτίου Τμήματος Νήσου Κυθήρων“, συνολικού προϋπολογισμού 26.357.582,88€ (χρηματοδότηση: Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας “Ελλάδα 2.0”), με ανάδοχο την “ΧΩΡΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΤΕ”, την Παρασκευή 21 Ιουνίου 2024 και ώρα 13:00μ.μ. στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου “Δήμαρχος Αρτέμιος Καλλίγερος”.
Εκ μέρους του Δήμου και του Αναδόχου θα πραγματοποιηθεί σύντομη ενημέρωση για το έργο.
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΘ. ΧΑΡΧΑΛΑΚΗΣ