![νίκος δένδιας dendias](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2020/11/nikos-dendias.jpeg?resize=696%2C392&ssl=1)
Μήνυμα για τη Διεθνή Ημέρα εξάλειψης της βίας κατά των γυναικών ανάρτησε στο λογαριασμό του στο twitter ο υπουργός Εξωτερικών Νίκος Δένδιας.
«Όχι στη σιωπή. Όχι στην ανοχή. Δεν αποστρέφουμε το βλέμμα. Η βία κατά των γυναικών δεν έχει θέση στην κοινωνία μας και σε καμία κοινωνία», αναφέρει ο υπουργός Εξωτερικών.
Όχι στη σιωπή. Όχι στην ανοχή. Δεν αποστρέφουμε το βλέμμα. Η βία κατά των γυναικών δεν έχει θέση στην κοινωνία μας και σε καμία κοινωνία. #stopviolenceagainstwomen pic.twitter.com/fILGxifPtt
— Nikos Dendias (@NikosDendias) November 25, 2022