![Κυθηραϊκός Σύνδεσμος Αθηνών kythiraikos-syndesmos](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/02/kythiraikos-syndesmos.png?resize=696%2C511&ssl=1)
Ο Κυθηραϊκός Σύνδεσμος Αθηνών ανακοινώνει ότι από το Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2023 ξεκινούν τα μαθήματα κυθηραϊκών, καθώς και γενικότερα ελληνικών, παραδοσιακών χορών. Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Σάββατο και ώρα 18:00 στο Πνευματικό Κέντρο Κυθηρίων του Τριφυλλείου Ιδρύματος.
Επίσης, θα λειτουργήσει παιδικό τμήμα για κυθηραϊκούς χορούς στο Πνευματικό Κέντρο του Ι.Ν Παναγίας Μυρτιδιώτισσας Αλίμου. Τα μαθήματα θα ξεκινήσουν από την Παρασκευή 3 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 17:00, εάν υπάρξει ενδιαφέρον και συγκεντρωθεί ικανοποιητικός αριθμός παιδιών. Παρακαλούμε οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στα τηλέφωνα: κ.Τούλα Ξηνταράκου 6973699953 & γραφεία Κυθηραϊκού Συνδέσμου 210.3832806 (πρωινές ώρες).