![Ποταμός, Παζάρι, άδειες, Μένουμε Εδώ, Οικονομική Επιτροπή potamos-pazari-adeies](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2022/04/potamos-pazari-adeies2.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
Την παράδοση 6 αδειών συμμετοχής στο Κυριακάτικο Παζάρι του Ποταμού, ανακοίνωσε, με ανάρτησή του στο facebook, ο δήμαρχος Κυθήρων, Ευστράτιος Χαρχαλάκης. Ο κ. Χαρχαλάκης υπεραμύνθηκε της απόφασης της Δημοτικής Αρχής για ύπαρξη Κανονισμού Λειτουργίας που θα διέπει την λειτουργία ενός θεσμού, ο οποίος έτσι «διαφυλάσσεται ουσιαστικά», όπως αναφέρει χαρακτηριστικά.
Ο δήμαρχος εκφράζει, επίσης, την ελπίδα ότι στο άμεσο μέλλον θα «υπάρξουν ακόμα περισσότερες αιτήσεις που θα πληρούν τα νόμιμα κριτήρια, ώστε να καλυφθούν και οι 15 διαθέσιμες θέσεις».