![enosi-antikythira3](https://i0.wp.com/kythera.news/wp-content/uploads/2021/11/enosi-antikythira3.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
Την Κυριακή 28 Νοεμβρίου τελέστηκε το ετήσιο μνημόσυνο ευεργετών, δωρητών και Απανταχού επί της γης Αντικυθηρίων στον ιερό ναό Παναγίας Μυρτιδιωτίσσης στο Ν.Φάληρο, παρουσία του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Κυθήρων & Αντικυθήρων κ.κ Σεραφείμ.
Στο μνημόσυνο παρέστησαν ο Υφυπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής κος Κωνσταντίνος Κατσαφάδος, η Αντιπεριφερειάρχης Νήσων κα Βασιλική Θεοδωρακοπούλου – Μπόγρη, οι βουλευτές Α΄ Πειραιά & Νήσων κος Ιωάννης Μελάς και Νικόλαος Μανωλάκος, ο τέως Αντιπεριφερειάρχης Νήσων και νυν Περιφερειακός Σύμβουλος κος Παναγιώτης Χατζηπέρος, ο πρόεδρος της Κυθηραϊκής Αδελφότητας κος Βρεττός Κυπριώτης και ο Συνταγματολόγος κος Γεώργιος Κασιμάτης.
Η Ένωσις Αντικυθηρίων ευχαριστησε θερμά όλους όσους τίμησαν με την παρουσία τους το μνημόσυνο καθώς επίσης και το γραφείο τελετών του κύριου Ιωάννη Σαλομόγκα.